Stworzono nowy system dochodzeniowy, którego celem jest przeciwdziałanie nielegalnemu wykorzystywaniu komercyjnych dronów do infiltracji i filmowania instalacji wojskowych. Centralna Grupa Dochodzeniowa Służby Zbrojnej wprowadziła system szczegółowej analizy przestępstw i wypadków z udziałem dronów. Zaczęto również korzystać z pomocy wojskowych dronów do badania incydentów na stronnych klifach i innych niebezpiecznych miejscach. System śledczy jest przeznaczony do analizowania materiałów wideo dostępnych online ukazujących obiekty wojskowe nagranych bezprawnie przez komercyjne drony. Ponadto, ten mechanizm dostarcza szczegółowych informacji dotyczących wysokości lotu dronów, ich prędkości i lokalizacji podała Armia.

„Żandarmeria wojskowa skoncentruje się na dokładniejszym i bardziej wiarygodnym badaniu, wykorzystując nowe technologie z czwartej rewolucji przemysłowej”, powiedział funkcjonariusz armii. Aby uruchomić nowy system, armia przeprowadziła badania z lokalną firma specjalizująca się w inżynierii lotniczej i cyfrowej analizie kryminalistycznej.

W ostatnich latach armia dąży do wykorzystania najnowocześniejszych technologii, takich jak big data, wirtualna rzeczywistość oraz roboty, w celu zmierzenia się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest planowane stopniowe wycofywania wojsk i obniżenie łącznej liczby żołnierzy. Obecnie, na rok 2019, ta liczba wynosi 599 000 żołnierzy, a w ramach reform mających na celu stworzenie mniejszego, ale silniejszego wojska opartego na postępie technologicznych, ma ona się zmniejszyć do 500 000.