Po ponad półrocznych testach prowadzonych przez instytucje rządowe i militarne, firma Citadel Defense z dumą prezentuje nowe rozwiązanie w walce z dronami, które jest odpowiedzią na rosnące ryzyko stwarzane przez tego typu urządzenia. Tytan, czyli produkt stworzony przy współpracy z amerykańskimi specjalistami militarnymi i do spraw bezpieczeństwa, korzysta z zaawansowanego technicznie oprogramowania.

Urządzenie informuje użytkownika na bieżąco o zbliżających się zagrożeniach, rozpoznaje rodzaj wrogiego latającego bezzałogowca i wymusza na nim lądowanie, bądź powrót do swojej bazy. Williams, prezes firmy, uważa, że dzięki temu, że dron korzysta z systemu przyjaznemu użytkownikowi i wspiera komunikacje w różnych typach środowiska, może być zastosowany w szerokiej gamie operacji.

Citadel Defense, która jest uznawana za jedną z czołowych firm w przemyśle dronów, pozyskała sześć kontraktów rządowych. Poza zaopatrywaniem agencji do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego dodatkowo firma sprzedaje swoje usługi klientom komercyjnym i militarnym.