W maju 2019 r. Rada miasta Fort Wayne w stanie Indiana zatwierdziła rozporządzenie, które wymaga od operatorów dronów powiadomienia policji miejskiej o planach lotu w określonych obszarach i podczas dużych wydarzeń publicznych. „Naszym celem nie jest ograniczanie ludziom latania, tylko upewnienie się, że ludzie wiedzą, co robią, a jeśli jest jakiś problem, posiadamy informacje na ten temat i możemy go naprawić”, powiedział departament policji.

Zgodnie z rozporządzeniem operatorzy dronów musieliby wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej miasta, podając swoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu i wyjaśnienie celu lotu dronem.

Istnieje również mechanizm egzekwowania prawa, który pozwala departamentowi policji zająć się niebezpiecznymi lotami. Drony mogą zostać zatrzymane na pewien czas i mogą zostać nałożone grzywny na ich właścicieli. Zgodnie z tym zarządzeniem zostały wprowadzone kary do 500 USD, a drony lub skrzynki kontrolne mogą zostać zatrzymane na okres do trzech dni.