Polscy inżynierowie pracujący do tej pory dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, opracowali najnowocześniejszy system detekcji i neutralizacji dronów pod nazwą ctrl+sky. Ten wielosensorowy system składa się z radaru 3D wykonanego w technologi MIMO, gwarantując ochronę parasolową 360 stopni, niezwykle skutecznego i sprawdzającego się w każdych warunkach.

Uzupełnieniem tego systemu jest kamera z potężnym zoomem, która po wychwyceniu drona podąża za nim, przy wparciu sensora macierzy mikrofonów strumieniowych i sensora RF. Całość dopełnia neutralizacja obejmująca większość fal po których porusza się dron 2.4GHz, 5.8GHz, GPS, Glonass, Beidou, Gallileo itd. Neutralizacja może być sterowana przez operatora lub skonfigurowana automatycznie. Zaletą systemu jest jego pełna komplementarność co oznacza, że ctrl+sky nie jest zbiorem różnych rozwiązań zintegrowanych w jedno. Co więcej, wyróżnia go jego atrakcyjna i przystępna cena.

System od 2018 roku zdobył najważniejsze nagrody w zakresie bezpieczeństwa i obronności. Potwierdzeniem najwyższej jakości, są wdrożenia tego systemu na komercyjnych lotniskach, w infrastrukturze krytycznej, w zakładach karnych czy w wyposażeniu służb policji, w wielu krajach takich jak Norwegia, Estonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Czechy czy Niemcy.